اخبار استانهاپدر پاسدارجاوید الاثر ، شهید نویدی پور به رحمت ایزدی پیوست +عکس

24 تیر 1393

پدر پاسدارجاوید الاثر ، شهید نویدی پور به رحمت ایزدی پیوست +عکس

کربلایی علی خان صالحی(نویدی پور) پدر سردار شهید ابراهیم نویدی پور، صبح دیروز، 23 تیرماه بر اثر ایست قلبی در سن ۸۵ سالگی دعوت حق را لبیگ گفت و به فرزند شهیدش پیوست
به گزارش راک نیوز از کهگیلویه  ،پیکر مطهر این اسوه صبر و مقاومت امروز در شهرستان کهگیلویه (دهدشت) تشییع و به خاک سپرده می شود.


سردار عاشورایی سپاه اسلام ، جاوید الاثر پاسدار، شهید ابراهیم نویدی پور در تاریخ چهارم تیرماه سال یکهزار و سیصدو شصت و هفت به عنوان عضو(گروهان نمونه پاسداران)در پد خندق بعد از  جانفشانی های زیاد به درجه رفیع شهادت نایل آمد.آوای دنا

ادامه خبر...


معلوم نیست برادران انصاری ، مرده های بهشت زهرا را کجا برده اند

24 تیر 1393

معلوم نیست برادران انصاری ، مرده های بهشت زهرا را کجا برده اند

حجت الاسلام شیخ جعفر شجونی گفت:
 
الان طرفداران امام جرات نمی کنند حرف های امام را بزنند. امام زاهد بود اما 25 سال از دنیا رفته است. 25 سال است دور قبرشان داربست است. چه کسی از برادران انصاری تحقیق و تفحص می کند؟  سالی چندین میلیارد تومان از بودجه دولت می گیرند و مشخص نیست چکار می کنند. بسیاری از مقبره های مردم را در بهشت زهرا خراب کردند.  مرده ها را معلوم نیست کجا بردند برای این که بهشت زهرا به حرم وصل شود.

منبع: سایت تدبیر

ادامه خبر...


مهدی خزعلی آزاد شد

23 تیر 1393

مهدی خزعلی آزاد شد

مصطفی ترک همدانی وکیل مدافع مهدی خزعلی روز دوشنبه ضمن تایید خبر آزادی موکلش گفت: بنا به اظهارات موکلم، روز گذشته نماینده دادستانی و پزشکی قانونی به بیمارستان محل بستری آقای خزعلی مراجعه کرده و ادامه محکومیت را برای سلامت جسمانی وی خطرناک تشخیص داده اند.

وی افزود: موکلم فعلا آزاد است و تحمیل کیفر ندارد.

مهدی خزعلی 30 خرداد ماه در شهرستان نور واقع در استان مازندران بازداشت و برای تحمل کیفر به زندان رجایی منتقل شد.

به گفته ترک همدانی، خزعلی خرداد ماه سال گذشته به مدت سه روز مرخصی گرفت اما تا 29 خرداد ماه امسال آزاد بود.

وکیل مدافع مهدی خزعلی افزود: در این مدت محکومیت تازه ای برای موکلم از سوی شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی صادر و آقای خزعلی به 5 سال حبس به اتهام تبانی و اجتماع علیه امنیت ملی و یکسال حبس به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام محکوم شد.

وی اضافه کرد: رای این پرونده در شعبه دادگاه تجدید نظر استان قطعی شده اما از کیفیت حکم و اینکه آیا حکم دادگاه بدوی تخفیف پیدا کرده یا خیر، اطلاع نداریم. /irna

ادامه خبر...


اعتراض‌کیهان به بي رغبتي به اين روزنامه در ریاست جمهوری

19 تیر 1393

اعتراض‌کیهان به بي رغبتي به اين روزنامه  در ریاست جمهوری

مسئولان ذی‌ربط در نهاد ریاست جمهوری، توزیع روزنامه کیهان در این نهاد را ممنوع کردند.

به نوشته کیهان، این مسئولین ضمن تماس خواستار قطع سهمیه ارسالی کیهان به نهاد ریاست جمهوری شدند و این در حالی است که روزنامه کیهان طی چند دهه اخیر مانند سایر روزنامه‌ها به نهاد مذکور ارسال و توزیع می‌شد. مسئولان مذکور همچنین خواستار قطع ارسال کیهان عربی و انگلیسی شده‌اند.

عجیب اینکه پیش از این خبرهایی مبنی بر تهیه بولتنی جهت‌دار - و بعضا تحریف‌آمیز- درباره نشریات منتقد دولت منتشر شده بود.

مسئولان ذی‌ربط نهاد ریاست جمهوری توضیح نداده‌اند که کدام نگرانی باعث ممنوعیت توزیع کیهان در سطح این نهاد شده و آیا قرار است آن مجموعه کاملا کانالیزه شود؟!

ادامه خبر...


انصار حزب‌الله از 18 تیر می آید

18 تیر 1393

انصار حزب‌الله از 18 تیر می آید

دبیرکل انصار حزب‌الله خبر داد: هفته‌نامه انصار حزب‌الله از 18 تیر بار دیگر روی دکه‌ها قرار خواهد گرفت. وی افزود: اتهاماتی که در مورد این نشریه مطرح بود در دادسرا رد شد و حتی از نظر محکمه قابلیت طرح در دادگاه را پیدا نکرد. به گزارش ایسنا در سایت انصار حزب‌الله آمده است این هفته‌نامه در دوران جدید فعالیت خود تریبونی برای اعلام رای گروه‌های سازمان‌یافته امت حزب‌الله به مخاطبان عام و هدف خواهد بود.

ادامه خبر...


بهزاد نبوی به یکسال حبس تعزیری محکوم شد

17 تیر 1393

بهزاد نبوی به یکسال حبس تعزیری محکوم شد

بهزاد نبوی فعال سیاسی پس از تحمل پنج سال حبس، بار دیگر به یکسال حبس تعزیری از سوی شعبه 28 دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه محکوم شد.

به گزارش راک نیوز ؛ محمد صالح نیکبخت وکیل مدافع بهزاد نبوی با اعلام این خبر افزود: موکلم پس از تحمل 5 سال حبس و آزادی در تاریخ 31 اردیبهشت ماه امسال، 22 خرداد در شعبه 28 دادگاه انقلاب اسلامی ریاست قاضی مقیسه محاکمه و به یکسال حبس تعزیری دیگر محکوم شد.

وی افزود:مستندات اتهام موکلم نامه هایی بودکه در آن فعالان زندانی به برخی از مسایل اعتراض یا انتقاد کرده بودند و درمیان این نامه ها آقای نبوی فقط یک شکوائیه را امضا کرده بود.

وکیل مدافع بهزاد نبوی گفت: آقای نبوی در دادگاه فقط امضای همین یک مورد شکوائیه را پذیرفت و از انتشار سایر نامه ها اظهار بی اطلاعی کرد و گفت آوردن نام او در ذیل این بیانیه ها، بدون اطلاع وی بوده است.

نیکبخت ادامه داد: موکلم در پاسخ به سئوال قاضی دادگاه مبنی بر اینکه چرا سایر بیانیه ها را تکذیب نکرده است گفت به محض اطلاع از انتشار این بیانیه ها اعلام کرده نامش بدون اطلاع در ذیل نامه ها گذاشته شده است.

وی اظهار داشت: دیگر مستندات محکومیت موکلم متن مصاحبه وی با خانم ریحانه طباطبایی بودکه در کامپیوتر مشارالیها هنگام بازداشت در سال های گذشته وجود داشت و هنوز انتشار نیافته بود.

وکیل مدافع بهزاد نبوی ادامه داد: مطالب منعکس در صفحه فیس بوک فعال شده به نام موکلم از دیگر مستندات محکومیت آقای نبوی بود که صرف نظر از فعال شدن این صفحه و مطالب آن، اعلام کرد این مطالب علیه کلیت نظام نیست.

نیکخبت افزود: دفاعیات اینجانب نیز در همین چارچوب و فقدان ادله اثباتی در اتهامات انتسابی بود که شعبه 28 دادگاه انقلاب به رغم نواقص موجود،آقای نبوی را به یکسال حبس تعزیری محکوم کرد.

وی توضیح داد: در نهایت با توجه به بیماری آقای نبوی و سن ایشان، دادگاه مجازات حبس را به 10 میلیون تومان جزای نقدی تبدیل کرد.

نیکبخت در خصوص تجدید نظر خواهی در رای صادره نیز گفت:حکم دادگاه هفته گذشته ابلاغ شد و هنوز دو هفته دیگر برای تجدید نظر خواهی مهلت داریم اما مهم این است که آقای نبوی از دولتمردانی است که به جز حقوق بازنشستگی، شرکت و سرمایه ای و منبع درآمد دیگری ندارد و این میزان جزای نقدی نیز رقم بالایی است.

بهزاد نبوی پس از حوادث سال 88 از سوی شعبه 15 دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی به 5 سال حبس محکوم و پس از تحمل مدت یاد شده، 31 اردیبهشت ماه امسال از زندان آزاد شد.

ادامه خبر...


«احمدزی» پیروز انتخابات افغانستان شد

16 تیر 1393

«احمدزی» پیروز انتخابات افغانستان شد

کمیسیون انتخابات افغانستان اعلام کرد، بر اساس نتایج اولیه شمارش آرا، اشرف غنی احمدزی با کسب بیش از 56.44 درصد آرا به عنوان رییس‌جمهوری جدید این کشور و جانشین حامد کرزای انتخاب شده است.
«احمدزی» پیروز انتخابات افغانستان شد
یوسف نورستانی در یک کنفرانس مطبوعاتی نتایج اولیه دور دوم انتخابات ریاست‌جمهوری را اعلام کرد. مجموع کل آرای اخذ شده هشت میلیون و 109 هزار و 493 اعلام شده است که از این میان اشرف غنی احمدزی چهار میلیون و 485 هزار و 888 رأی را از آن خود کرده است.

همچنین طبق اعلام کمیسیون انتخابات افغانستان، عبدالله عبدالله با کسب سه میلیون و 461 هزار و 639 رأی، 43.56 درصد آرا را به خود اختصاص داده است. با این حال، نورستانی اعلام کرد که این نتایج اولیه است و نتیجه نهایی متعاقبا اعلام خواهد شد.وی گفت: برگزاری انتخابات با استانداردهای بین‌المللی در کشوری مثل افغانستان که با چالش‌های امنیتی فراوانی روبروست، کاری بسیار دشوار است. با وجود این ما توانسته‌ایم این انتخابات را با موفقیت برگزار کنیم. کمیسیون مستقل انتخابات می پذیرد با وجود همه تلاش‌ها، اشتباهاتی در جریان انتخابات صورت گرفته است. در دور اول انتخابات ریاست‌جمهوری که در شانزدهم فروردین امسال برگزار شد، عبدالله عبدالله با ۴۵ درصد رأی و اشرف‌ غنی احمدزی با ۳۱.۵۶ درصد رأی به دور دوم راه یافتند.

ادامه خبر...


طراح نامه ممنوع‌البیانی خاتمی را بشناسيد+عکس

16 تیر 1393

طراح نامه ممنوع‌البیانی خاتمی را بشناسيد+عکس

روزنامه شرق در گزارشي نوشت: نامه را یکی، دو هفته پیش «جواد کریمی‌قدوسی» به هیات‌رییسه مجلس داده بود؛ نامه‌ای در مورد آنچه ممنوع‌الخروجی «سیدمحمد خاتمی» می‌نامند. البته تقاضای مطرح‌شده کمی بالاتر از ممنوع‌الخروجی است و این‌بار ممنوع‌التصویری و ممنوع‌البیان‌شدن رییس‌جمهوری پیشین ایران هم تقاضا شده است.
طراح نامه ممنوع‌البیانی خاتمی را بشناسيد
سیدمحمد خاتمی این روزها در ساختمانی قدیمی در سه‌راه «یاسر» است، آهسته و پیوسته می‌آید و به‌تازگی‌ تاکید کرده که به‌هیچ‌روی قصد بازگشت به قدرت را ندارد، اما هرچه باشد ساختمان سه‌راه «یاسر» در تمام این سال‌ها، گویی قلب جریان اصلاح‌طلب بوده و محل دیدارهای مکرر.

اما گروهی حتی حاضر به تحمل این مقدار هم برای کسی که هشت‌سال رییس‌جمهوری ایران بوده، نیستند و به صراحت، خواهان پایان هرگونه دید و بازدید خاتمی و نیروهای سیاسی حامی وی هستند. شاید به همین خاطر است که ماجرای دیدار دوستانه و نوروزی «علی جنتی»، وزیر ارشاد و خاتمی به کمیسیون‌های مجلس کشیده شد و تذکر مکرر نمایندگان را تجربه کرد. درِ ساختمان سه‌راه «یاسر»، به‌روی همه باز است، چه آنان که از گوشه‌وکنار ایران برای دیدار و طرح برخی مباحث و مشورت‌گیری به دفتر رییس‌جمهور پیشین می‌آیند و چه آنان که می‌خواهند سیدمحمد خاتمی، صیغه عقدشان را بخواند. اما همین رفت‌وآمدهای اندک هم، خوشایند برخی نیست و حالا علاوه‌بر ممنوع‌الخروجی به «تصویر» و «بیان» رییس دولت اصلاحات که دو رای 20 و 22میلیونی مردم را در کارنامه دارد، حساس شده‌اند.

متن تذکر دسته‌جمعی 9 نماینده به یک خط نمی‌رسد اما تلخی آن بیش از آن است که بتوان به این سادگی‌ها از کنار آن گذشت، از وزیر دادگستری خواسته‌اند برای «اهتمام جدی در اجرای حکم ممنوع‌التصویر، ممنوع‌الخروج و ممنوع‌البیان‌بودن آقای خاتمی توسط قوه‌قضاییه» اقدام کند؛ حکمی که هنوز صحت‌وسقم آن به‌طور رسمی مشخص نیست. البته «کریمی‌قدوسی» یکی از کسانی است که امضایش پای تذکر وزیر دادگستری است.

او در گفت‌وگو با «شرق» به صراحت از این حکم می‌گوید و اینکه شورایعالی امنیت بیش از هر نهاد دیگری در جریان صحت و درستی این حکم است. عابد فتاحی، نماینده ارومیه اما می‌گوید: «اگر حکمی در کار بوده، چطور تصویر آقای خاتمی در فیلم انتخابات رییس‌جمهوری آمده بود و اتفاقا در رای‌آوری آقای روحانی هم بی‌تاثیر نبود. اگر حکمی در کار بوده، مطمئن باشید، همان موقع اجرایی‌اش می‌کردند و منتظر درخواست چند نماینده مجلس برای اجرای حکم نمی‌شدند.» مهرداد بذرپاش از امضا‌کنندگان است و نماینده نزدیک به «جبهه پایداری»، کوتاه پاسخ می‌دهد و می‌خواهد که با کریمی‌قدوسی حرف بزنیم، چرا که ایده اصلی طرح از او بوده و او به حکم مطرح در این متن تقاضا آگاه است.

کریمی با هاشمی، روحانی و خاتمی جدال دارد

«جواد کریمی‌قدوسی» نماینده مشهد است که «شورایعالی امنیت» از او شکایت کرده؛ یکی در موضوع هسته‌ای و دیگری در تهمت‌های پیاپی به گفتمان اعتدال و شخص حسن روحانی. البته او در گفت‌وگو با «شرق» موضوع شکایت شورایعالی امنیت را تکذیب کرده و می‌گوید اصلا چنین شکایتی در کار نیست و موضوع تنها یک بازی رسانه‌ای بوده. «هادی شوشتری»، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس است و هم‌استانی کریمی‌قدوسی. همیشه منتقد حرف و منش قدوسی بوده و حالا  می‌گوید: «سردار کریمی‌قدوسی با آقایان هاشمی، خاتمی و روحانی جدال جدی دارد و به عبارتی از این سه‌نفر خوشش نمی‌آید. من نه‌تنها عبارات که منش و ادبیات ایشان در صحن علنی مجلس را نمی‌پسندم اما خب ایشان از آن نمایندگان پرتکاپویی است که از پایان‌نامه رییس‌جمهوری گرفته تا خیلی جزییات دیگر را مورد توجه قرار می‌دهند و حالا هم که ماجرای عجیب «ممنوع‌البیانی» آقای خاتمی را درخواست کرده ‌است.»

مخالفت صریح علی لاریجانی با ممنوع‌الخروجی خاتمی

پس از نام کریمی‌قدوسی نام علی کاییدی، نصرالله پژمان‌فر، اسماعیل کوثری، حسینی، فاطمه آلیا، سیدمهدی موسوی‌نژاد، روح‌‏الله حسینیان و مهرداد بذرپاش ردیف شده است. بخش‌های دیگر تذکر این نمایندگان به وزیر آموزش و پرورش مربوط می‌شود و اینکه ایشان باید از «مشاوره‌ افراطیون مشارکتی در جهت اجرانشدن فرامین رهبری» سر باز زنند. البته این نمایندگان ضمن توصیف «رفع فیلترینگ و پهنای باند» با عنوان «موضوعات فرعی» از وزیر ارتباطات خواستند به این موضوعات نپردازد. تقاضای عجیب نمایندگان در حالی از تریبون صحن علنی قرائت می‌شود که پیش از این علی لاریجانی، رییس مجلس گفته بود ممنوع‌الخروجی خاتمی، از عادت‌های بد احمدی‌نژاد بود. او البته تاکید کرده بود که مساله ممنوع‌الخروجی خاتمی «به آسانی قابل حل است.» محمود احمدی‌نژاد اما در واکنش به اظهارات لاریجانی به شیوه همیشگی‌اش پاسخ داده و گفته بود: «ممنوع‌الخروجی؟ احمدی‌نژاد؟ این موضوع قضایی است، چه ربطی به ما دارد؟ من حتی اگر این اختیار را داشتم هرگز این کار را نمی‌کردم.»

تلاش 150 نماینده برای ممنوع‌الخروج‌کردن خاتمی

البته خود احمدی‌نژاد هم از ماجرای ممنوع‌الخروج‌شدن خاتمی تبری جست و تاکید داشت که ممنوع‌الخروجی خاتمی ربطی به او ندارد و حکم قضایی در کار است. همین حاشیه‌ها بعدتر کار دست رییس‌جمهوری اصلاحات داد و او را از سفر به ژاپن بازداشت. خاتمی بنا بود برای شرکت در اجلاس سالانه شورای تعامل در زمینه خلع‌سلاح هسته‌ای عازم هیروشیمای ژاپن شود که برخی نهادهای خاص او را از سفر بازداشتند. کمی بعدتر خاتمی خود را آماده سفر به آفریقای‌جنوبی برای حضور در مراسم خاکسپاری ماندلا کرده بود که این سفر هم انجام نشد.

«مساله کوچک و بی‌اهمیتی است»؛ این جمله تنها واکنش سیدمحمد خاتمی درباره ممنوع‌الخروج‌بودنش است. البته «حمید رسایی» به «فارس» خبر داده بود که برخی چهره‌های سیاسی از جمله سیدمحمد خاتمی پس از شکایت بیش از 150 نماینده مجلس از او ممنوع‌الخروج شده‌. فتاحی در همین زمینه تاکید دارد: «تا به حال هیچ منبع رسمی وجود حکمی مبنی بر ممنوع‌البیان و ممنوع‌‏التصویربودن خاتمی را تایید نکرده است.»

گاهی از آنچه در مجلس می‌گذرد خجل می‌شوم

تلاش‌ها برای مخدوش‌کردن چهره خاتمی، رییس‌جمهوری اسبق جمهوری اسلامی ادامه دارد. چنانچه همین چند وقت پیش، مجری برنامه «شناسنامه» مدام در تلاش بود تا حاضران را به مسیری هدایت کند تا درباره خاتمی سخنان منفی بگویند. اما تلاش‌ها نتیجه عکس داد. محسن اسماعیلی، عضو شورای نگهبان، خاتمی را «شخصیتی نجیب و فرهیخته» توصیف کرد و «مرضیه حبیب‌چی» هم او را انسانی فرهنگی دانست. حتی حسین مظفر، نماینده اصولگرای مجلس نیز ابایی از آن ندارد که بگوید «برای شخص آقای خاتمی احترام زیادی قایلم، انسان مودب و فرهیخته‌ای است.» بنابراین تلاش‌های جسته‌وگریخته معدودی از پایداری‌ها راه به جایی نبرده است. هادی شوشتری می‌گوید: «کشور در وضعیت خاصی قرار دارد و مردم در انتظار تصمیم‌های جدی از سوی مجلسند، نه اینکه یک روز بخواهیم با وضع قوانین تنبیهی برای امور شخصی مردم مانع ایجاد کنیم و روز دیگر برای رییس‌جمهوری یک دوره محدودیت بخواهیم. من به‌عنوان یک نماینده گاهی از آنچه در بهارستان می‌گذرد خجل می‌شوم. انتظار از مجلس بیش از اینهاست و ما گاهی درگیر حاشیه‌ایم تا متن.»

باوجود تلاش برخی در بهارستان برای ممنوع‌التصویرکردن سیدمحمد خاتمی، او کماکان چهره محبوب بسیاری از سیاستمداران، هنرمندان و دانشجویان است؛ حتی آنها که در دوره‌ای منتقدش بودند. او ورای ‌های‌وهوی بهارستان در ساختمان یاسر، محل کار و دیدارهایش نشسته و مشغول زندگی است. چشم‌انداز حیاط ساختمان به سمت سبزه‌زار کوچکی است و منظره کوه‌ها از ابتدای ورودی‌اش پیداست.

ادامه خبر...


استیضاح وزیر آموزش و پرورش کلید خورد

8 تیر 1393

استیضاح وزیر آموزش و پرورش کلید خورد

حجت‌الاسلام سیدمهدی موسوی‌نژاد از تهیه و تدوین طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش خبر داد.

حجت‌الاسلام سیدمهدی موسوی‌نژاد نماینده مردم دشستان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، از تهیه و تدوین طرح استیضاح علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش خبرداد.

به گفته وی، این طرح در روزهای گذشته تدوین شده و تاکنون به امضای 15 نماینده مجلس رسیده است.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی رویکردهای نادرست در انتخاب مدیران، عدم توجه به پرداخت حقوق بازنشستگان، عدم توجه به حقوق و مزایا فرهنگیان و عدم توجه به موقعیت جغرافیایی افراد در زمان بکارگیری را ازجمله دلایل این استیضاح برشمرد.

موسوی‌نژاد خاطرنشان کرد که این طرح به زودی و پس از پایان سرکشی به حوزه‌های انتخابیه تحویل هیات رئیسه مجلس خواهد شد.

ادامه خبر...


بازداشت موقت صبا آذرپیک تمدید شد

8 تیر 1393

بازداشت موقت صبا آذرپیک تمدید شد

وکیل مدافع صبا آذرپیک خبرنگار بازداشت شده روزنامه اعتماد از تمدید قرار بازداشت موکلش خبر داد.

«سید محمود علیزاده طباطبایی» در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: یک ماه بازداشت موقت موکلم روز گذشته به پایان رسید اما شعبه دوم دادسرای فرهنگ و رسانه قرار بازداشت موکلم را مجددا تمدید کرد.

وی یادآور شد: با اتمام یک ماه بازداشت موکلم، امروز به دادگاه مراجعه کردم تا درصورت امکان، بازپرس پرونده قرار بازداشت را به قرار وثیقه تبدیل کند.

علیزاده طباطبایی افزود: اتهام موکلم در دادسری فرهنگ و رسانه فعالیت تبلیغی علیه نظام عنوان شده است.

وی ادامه داد که به منظور اطلاع از تمدید بازداشت موکلش فردا مجددا به دادسرا مراجعه خواهد کرد.

ادامه خبر...

سامانه خبرنگاران

تبلیغات تصویریپربازدیدترین اخبار

تبلیغات